Termín akce: 1.7. - 9.7. 1992
Vedení: Zahradník Karel, Kuczman Oto
Členové: Davidová Katka, Vojáčková Ivana, Kolářová Ivana, Kolaříková Simona, Ottová Daniela, Kozlová Jana, Kratochvíl Jarek, Novák Aleš, Dohnal Pavel, Bajer Vlastík, Pokorný Pepa, Ševčík Petr
Celkem: kolmo asi 190km, pěšky asi 61km
Trasa 1. dne
Odjezd autobusem do Jeseníku a ubytování v DDM Jeseník. Návštěva koupaliště, procházka centrem města, Ivana si půjčuje kolo, jede, padá a odírá si co může.
Trasa 2. dne
Autobusem do Karlovy Studánky, prohlídka vodopádu, sbírky hornin a městečka. Podél Bílé Opavy výstup na Praděd, pohled na Dlouhé stráně (elektrárna) - Švýcárna - Červenohorské sedlo a autobusem zpět.
Trasa 3. dne
Odjezd vlakem do Písečné, prohlídka zatopené pískovny. Návštěva jeskyně Na Špičáku - pěší pochod do Supíkovic a do polských Glucholaz. Volná prohlídka města, kostela a pěší návrat do Jeseníku.
Trasa 4. dne
Návštěva Vodni tvrze v Jeseníku, lázně Jeseník, Bezručův pramen, Česká Ves, Čertova skála, Zlatý chlum, středověká štola na těžbu zlata, jesenický park a Prissnicovo sousoší - Jeseník.
Trasa 5. dne
Vlakem do Zlatých hor, prohlídka kostela, pochod na Rejvíz a autobusem zpět.
Trasa 6. dne
Přesun vlakem do Opavy a příjezd do Vítkova. Ubytování v DDM a krátká projížďka po okolí.
Trasa 7. dne
Vítkov, Hradec nad Moravicí, prohlídka Červeného zámku, Opava, prohlídka arboreta Nový Dvůr, zřícenina Vikštejn

Celkem najeto:     70km

Trasa 8. dne
Vítkov - Klokočov (návštěva hřebčína) - Kružberská přehrada - Jánské koupele - Lhotka - Vítkov

Celkem najeto:      40km

Trasa 9. dne
Batohy jsme poslali vlakem domů a cesta vedla směrem na Fulnek (památník J.A. Komenského), Odry, Hynčice (památník J.G. Mendela), Bělotín, Teplice n. Bečvou, Zbrašovské jeskyně, propast, Vitonice, Holešov

Celkem najeto:       70km

Zpracováno dle zápisků kolegy Karla