Termín akce: 1.7. - 9.7. 1991
Vedení: Zahradník Karel, Kuczman Oto
Členové: Kolaříková Simona, Danielová Katka, Krčmářová Hana, Němcová Martina, Němcová Kateřina, Kratochvíl Jarek, Bajer Vlastík
Celkem: kolmo asi 240km, pěšky asi 20km
Trasa 1. dne
příjezd do Znojma, ubytování ve starém kláštěře na náměstí, prohlídka města, podzemní chodby, věž radnice, hrad, rotunda a muzeum. Vše pěšky.
Trasa 2. dne
Znojmo - Citonice - Lesná. Zde zastávka u větrného mlýna, ze kterého byla pěkná restaurace. Ovšem ne pro nás. Vranov n. Dyjí, prohlídka zámku, přehradní hráz. Po objetí zátoky a vytlačení kol přes strž, koupání a loďkování na pláži Vranovské přehrady. Cesta zpět přes Štítary - Lesná. Zde hrachové pole. Večer jsme navštívili filmové představení Rodinný podnik.

Celkem najeto:       62km

Trasa 3. dne
Znojmo - Hradiště - Lukov. Tady podél bývalého ženijního zátarasu do Čížova k hlásce. Z Čížova do Haardegu směrem na Merkersdorf. Zde praskla kolegovi Karlovi střední osa. Ostatní samostatně přes Retz do Znojma. Karel šel pěšky a potom stopem. Já jsem zůstal na naší straně s Vlastíkem, protože neměl pas. Jeli jsme se podívat na Ledové jámy.

Celkem najeto:      45km

Trasa 4. dne
Směr k památníku Prokopa Diviše, polní cestou ke kaolinovým lomům, koupání, Únanov - výroba loutek (zavřeno). Přesun vlakem do Mikulova a ubytování v DDM Mikulov. Během dnešní cesty Martina píchla, Jarkovi se rozsypal pedál a já osmina na zadním kole.

Celkem najeto:     25km

Trasa 5. dne
Prohlídka Mikulova a zámku, Kozí hrádek, židovský hřbitov, Svatý kopeček, Turold. Obrovský problém s jídlem protože jsme si neuvědomili nový státní svátek Cyrila a Metoděje. Nepříjemně hladovíme.
Trasa 6. dne
Mikulov - Dolní Věstonice - vodní nádrže - Strachotín - koupání. Pouzdřanská step, horko na umření - Strachotín - Mikulov a opět hladovíme.
Trasa 7. dne
Z Mikulova jsme poslali batohy do Břeclavi. Na kolech do Klentnice. Zde jsme schovali kola u velice zvláštní rodiny a šli pěšky na Pálavu - Dívčí hrady - Klentnice. Po státní silnici do Pavlova - Nové Mlýny - Rakvice - Podivín (umírání ve střašlivém vedru) - Břeclav a ubytování v Kančí oboře u slepého ramene Dyje.

Celkem najeto:      35km              

Trasa 8. dne
Břeclav - Valtice - Nesyt - Hlohovecké rybníky - Lednice (park, minaret) - Janův hrad a lužním lesem zpět do Kančí obory. Odpoledne koupačka ve slepém rameni. Projížďka do Poštorné po hrázi a zpět. Večer táborák.

Celkem najeto:     38km

Trasa 9. dne
Při balení zjisti Jarek, že mu někdo přes noc ukradl kolo. Změna programu - policie, zápis a cesta vlakem domů.
Zpracováno dle zápisků kolegy Karla